Zayıflamak için ne yapmalıyım
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 09 Nisan 2016

Zayıflamak için ne yapmalıyım
-

Zayıflamak için ne yapmalıyım

Zayıflamak için ne yapmalıyım

Yukarıdaki gibi kilo vermek için ne yapmalıyız ya da  kilo vermek için ne yapmalıyım diye soranlar için zayıflamanın formülü aslında çok basit : daha az ye, daha çok hareket et. Ama bu, gerçekte bu kadar kolay değildir, değil mi?
Uzun süreli kilo kaybı imkansız değil, fakat kararlı olmalısınız. Kilo vermek için bir plana sahip olmak iyi bir başlangıç. İşte, planınıza girmesi gereken 10 madde :
 

  1. Kahvaltı yapın. Bu, sonradan çok acıkmanıza ve yiyeceğiniz şeyi seçerken kontrolu kaybetmenize engel olur.
  2.  Buz dolabınızı sağlıklı yiyecekler ve atıştırmalıklarla doldurun.  Patates cipsi ve kurabiye gibi çok yağ veya çok tuz içeren atıştırmalıklardan uzak durun.
  3. Diyet lifleri içeren besinler tüketin ve Lifle dolun! Meyve, sebze ve tam tahıllı yiyecekler tüketin. Bu besinlerdeki lif, sağlıksız seçeneklere yer bırakmayacak şekilde vücudunuzu doldurur.
  4. Hafta sonları kötü alışkanlıklarınıza dönüş yapmayın. Birçok insan hafta içi uyguladıkları sıkı diyeti hafta sonları bozarlar ve bunu tüm hafta ‘iyi’ oldukları için bir ödül olarak görürler. Maalesef, bu hafta içi vermiş olabileceğiniz kiloları geri almanıza neden olur.
  5.  Porsiyonlarınıza dikkat edin. Gerçek ölçülerle, olması gerektiğini düşündüğünüz ölçüler farklılık gösterebilir. Özellikle diyete yeni başlarken, porsiyonlarınızı iyi ölçün.
  6. Yaşam tarzınız için hedefler belirleyin, kilo kaybı için değil. Sağlıklı beslenmek zaten vakitla kilo kaybına da sebep olacaktır. Her gün kilonuzu kontrol etmek umutsuzluk verir ve vazgeçmenize neden olabilir.
  7. Yola çıkacağınız vakit yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar alın. Bu bir muz, elma yada yolda ‘’milkshake’’ almak için durmanızı engelleyecek başka bir meyve olabilir.
  8. Kendinizi çok sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum etmeyin. Eğer çikolatayı çok seviyorsanız, koca bir paket yerine  küçücük bir parça aldığınız sürece sorun yok.
  9.  Hareketlenin! Egzersiz, kalıcı kilo kaybının anahtarıdır.

10. Günlük tutun. Yediklerinizi, ne vakit ne kadar yediğinizi, yaptığınız egzersizleri ve sizi motive edecek her şeyi not alın.
Kilo kaybı, doğru beslenme ve egzersizle başarılacak birşeydir. Ve kararlılık! Eğer bir gün ‘’raydan çıkarsanız’’, hemen kendinizi toplayın ve sağlıklı yaşam tarzınıza devam edin. Pes etmeyin!
 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Zayıflamak için ne yapmalıyım, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Besinleri Fazla Çiğneyin başlıklı makalemizde Besinleri Fazla Çiğneyin, sağlıklı zayıflama ve sağlıklı zayıflama önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz