Selülitlerden kurtulmanın doğal yolları
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 09 Nisan 2016

Selülitlerden kurtulmanın doğal yöntemleri
-

Selülitlerden kurtulmanın doğal yöntemleri

Selülitlerden kurtulmanın doğal yolları
Bacak üstlerinde, diz çevresinde ve kalçalarda görülen selülit, çoğu vakit hareketsizlikten kaynaklanır. Normal kilodaki bayanlarda görülebildiği gibi, zayıf kadınların çoğu da vakit vakit selülitten yakınabilirler çünkü bacak ve kalçalarda kötü dolaşıma bağlı olarak su tutulması, yanlış beslenme ve hareketsizlik neden olur. Hücreler arasına sıkışıp kalan sıvılar, fazla tuz tüketimi de varsa dolaşım sisteminde katılarak vücuttan atılma şanslarını iyice kaybederler. Dolayısıyla cilt bu bölgelerde süngerimsi veya portakal kabuğu gibi bir görüntü alır. Selülit aynı vakitda egzersiz yapılmadığını, şekerle nişasta karbonhidratlarının fazla yendiğini de belirtir.
İP ATLAMANIN FAYDALARI SELÜLİT TEDAVİSİDİR
SELÜLİTTEN KURTULMANIN DOĞAL YOLLARI
Selülit konusundaki birçok uzman, selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülitin ortadan kaldırılmasında, egzersizin en ucuz yöntem olduğu konusunda fikir birliği içindedirler. Doğru bir diyetle birlikte yapılacak egzersizler, selülit için çok yarar sağlayıcıdır. Haftada 3 kez uygulanacak, dolaşım sistemini güçlendiren, bacak ve kalçalardaki kasları etkili şekilde çalıştıracak egzersizler en etkili selülit tedavisi olabilir. Egzersiz, selülitli bölgelerde dolaşımın artmasını ve kas hareketleri sayesinde de lenf akımını hızlandıracaktır, ayrıca kaslara gerginlik verecektir, bu sebeple hafif ağırlık çalışmaları önerilir. Özellikle, selülitin geliştiği kalça, basen ve bacak bölgelerindeki kaslarını çalıştıran egzersizler çok fayda sağlar.
EVDE EN İYİ SELÜLİT TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Selülit eritici egzersiz hareketleri bacaklarınızın arka kısımlarını, kalçalarınızı ve poponuzu çalıştırarak sıkılaştırma sağlar. Böylece hem lenf drenajı arttırmış olursunuz hem de kaslarınız geliştiği için bu bölgedeki cilt gerdirme sağlarsınız. Hem de tam 8 dakikalık bir reçete ile! Kimin bacakları ve kalçaları için sekiz dakikası yok ki? Gelin bu 8 dakikalık videomuza bakalım ve en etkili selülitten kurtulma yollarını birlikte tanıyalım…
BİSİKLETE BİNMENİN FAYDALARIBİSİKLETE BİNMEK SELÜLİT ERİTİR
Bisiklet biraz oyuncak, biraz taşıma aracı gibi görünse de, bisiklete binmenin diğer sporlardan hiç aşağı kalan bir yanı yoktur. İnsanın moralini yükseltir, savunma sistemini güçlendirir, kalp hastalıklarını ve yüksek tansiyonu önler. Ayrıca kan dolaşımını düzenler ve cildin güzelleşmesini sağlar. Bu spor, özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olur ve bağırsak hareketlerini düzenler. Pedal çevirdikçe, özellikle bacaklarımız, ayrıca sırt ve karın kaslarımız güçlenir, duruşumuz düzelir. Bisikletinizin cinsine ve kullanım tarzınıza bağlı olarak, bu sporla saatte en az 300 kalori yakabilirsiniz. Bisiklete binmek, ip atlamak gibi, sellülitle baş etmek için bire birdir.
MERDİVEN İNİP ÇIKMAK ÇOK İYİ BİR EGZERSİZDİRMERDİVEN ÇIKMAK
15-20 dakika boyunca inip çıkabileceğiniz yükseklikte merdivenler bulun. Merdivenleri çıkarken dikkatlice dizlerinizi çekerek, topuklarınızı deydirmeden, tek ayak zıplayarak, çabuk çıkıp yavaş inerek, yavaş çıkıp çabuk inerek, sprint atarak gibi şekillerde egzersiz yapın ki monotonlaşmasın ve canınız sıkılmasın.
BİTKİSEL SELÜLİT ÇAYI TEDAVİSİ
Kalça sıkılaştırma ve seksi bacaklar için evde egzersiz yapabileceğiniz en iyi hareketler çömelme ve tek adım çömelme hareketleridir. Bu hareketler popo dikleştirmede ve selülit giderici olarak inanılmaz etkilidirler. Bu yüzden bu hareketleri yaptıktan sonraki bacaklar ve kalçalarda et kesmesi dediğimiz sızılar oluşması normaldir. Hareketleri tamamladıktan sonra kendinize büyük bir bardak şekersiz yeşil çay yapın. Yeşil çay ödem atmanıza yardımcı olur ve su tutuyorsanız bu konuda destek verebilir. Ancak önce hareketleri yapmayı ihmal etmeyin. Buda size bitkisel selülit çayı tedavisi olsun!
Unutmayın ki bu hareketleri kararlı bir şekilde sürdürdüğünüzde kalça ve bacaklarda yağ birikmesi oluşmayacak, lenf sistemi düzenli bir şekilde dolaşım gerçekleştirecek ve çok rahat ödem atacaksınız, bu da en iyi selülitten kurtulma yollarıdır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Selülitlerden kurtulmanın doğal yöntemleri, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan 1 ayda 10 kilo vermek başlıklı makalemizde 1 ayda 10 kilo almak, 1 ayda 10 kilo diyeti ve 1 ayda 10 kilo verdim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz