Protein diyeti listesi
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 06 Nisan 2016

Protein diyeti listesi
-

Protein diyeti listesi

protein-diyetiProtein diyeti listesi
Yüksek protein içeren diyetler kilo vermek için başvurulan en iyi yöntemlerden biri haline geldi. Protein yağ ve karbonhidrata nazaran daha fazla süre tok bir şekilde kalmanızı sağlar. Son birkaç yıldır yağ ve protein bakımından zengin olan çeşitli rejimler uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bu tür rejimde ekseri kimsenin iştahı gayet güzel bir biçimde tatmin etmektedir. Bir tokluk ve fazla yemiş olma hissi duyulur. Mide kazınması gibi bir his duyulmaz. Zaten çoğu vakit bu mide kazınması dediğimiz olay kişinin midesinde değil tamamen zihnindedir. Kişi duygusal olarak midesinin kazındığını hisseder. Protein diyeti ile bunu sağlarsınız.
Araştırmalardan Elde Edilen Sonuçlar
Yapılan bir araştırmada katılımcılar diyetlerinden yüksek protein içeren besinler tükettiklerinde daha tok hissettiklerini belirttiler. Uzmanlara göre fazla protein tüketmek tokluk hormonu üretiminin artmasını sağlıyor.
Yüksek yağ, yüksek protein rejimlerinde şeker, nişasta, selüloz gibi karbonhidratları yok eder ve bunun sonucunda vücudunuzda depolanmış yağları tüketirsiniz. Protein Diyetinde Karbonhidratlara, şekere, tuza, meyvelere, hububatlı yiyeceklere, ekmeğe, pirince, patatese, alkole el sürmeyin.
Ne Kadarına İhtiyacınız Var?
Çeşitli bedensel fonksiyonlar için hayatımızın her anında proteine ihtiyacımız var. Kas ve kemik dahil tüm hücrelerin ana bileşenidir. Vücudu korumak ve enfeksiyonlara karşı savaşmak için gereklidir. Ayrıca büyümeye ve gelişmeye de yardımcı olur.
Sağlıklı yetişkinler için protein alımı oldukça önemlidir. Örneğin; günde 45/218 gram protein tüketmeniz sağlığınız açısından önemlidir. Bununla birlikte erkekler için 56 gram, kadınlar için 46 gram tavsiye edilir. Amerikalıların çoğu bu konuda problem yaşamaz ama kalorilerinin %35 ini oluşturacak yeterli proteini almak için mücadele ederler.
Bu kadar protein tüketmek mümkün mü? Böbrek hastalığınız yoksa yüksek protein alınımı tehlike oluşturmaz. Yani Protein Diyetini uygulayabilirsiniz.
İstenilen kiloya ulaşmak için uzmanlar günde 120 gram protein alımını tavsiye ediyorlar. Protein alımını artırmak istiyorsanız, protein miktarını aşamalı olarak artırmalısınız. Bunun için Protein Diyeti yazımızı okuyunuz.
Protein Diyeti yaparken çok fazla miktar protein almadan önce doktorunuza danışın.
Protein Depolamanın 8 Yolu
Protein Diyetinize daha fazla protein katmak istiyorsanız bu 8 basit yolu deneyin ve Protein Diyeti‘nin faydalarını görün:
Spor Salonuna giderken yanınızda yoğurt götürün.
Kahvaltıda su yerine süt için.
Yağsız Mozarella peyniri yiyin.
Mısır gevreğinizi sütle yiyin.
Kahvaltıda füme somon ya da yeni yağsız sosları deneyin.
Kahvaltıda iyi pişmiş bir yumurta yiyin.
Bonfile et tercih edin.
Öğünlerde hafif atıştırmalıklar tüketin.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
Protein diyeti listesi, 8.5 out of 10 based on 11 ratings

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak için diyet listesi başlıklı makalemizde diyet kalori listesi ile zayıflama, Diyet Listeleri ve Diyet Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz