Nasıl zayıflayabilirim
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 06 Nisan 2016

Nasıl zayıflayabilirim
-

Nasıl zayıflayabilirim

Nasıl zayıflayabilirim
Nasıl Zayıflarım? Fazla kilolarımızdan kurtulmak için akla ilk gelenler arasında, öğün sayısının azaltılması böylelikle aldığımız besin maddesi miktarını sınırlamak kolay yoldan forma girmek şeklinde oluyor. Oysa Beslenme ve diyet uzmanları, nasıl zayıflarım diyenlere yönelik yaptıkları açıklamalarda öğünlerin atlanması yerine arttırılması yanı azar azar ve sık aralıklarla aş yenilmesini önermektedirler. Kilo problemine çözüm arayan nasıl zayıflayacağım diyenlerin ilk olarak düzenli şekilde beslenmek ve öğünleri yeterince yapmaları gerekliliğidir. Sabahları kalktıktan sonra yapılması gereken öncelikli işlerimizin arasında güne hazırlanmamızı sağlayan ve beslenmede en önemli olan öğünün kahvaltı olduğu unutulmamalıdır. Tatlıyı çok seviyor ve kilo almanıza neden oluyorsa, tamamen tatlıları bırakmak yerine sütlü ve meyveli olanlardan azar azar tüketme alternatifi üzerinde durulmalıdır. Çok aş aş istiyorum buna rağmen nasıl zayıflayabilirim. Sofraya oturulduğunda tv izlemek ve başka işlerle meşgul olmak yerine yemeğimize konsantre olarak iyice çiğnenen lokmalarla kendimizi doyurmalıyız. Çabuk aş yeme şişmanlama sebepleri arasında önemli yer tutar.
       Midemizin doyma hissini beynimiz geç hissedeceği için kontrolü elden bırakmamak gerekir. Nasıl kilo veririm, su içsem yarıyor, hayır öncelikle su insana kilo aldırmayan içecektir, çünkü su kalori içermez. Meyve suları ve gazlı içecek çeşitleri için aynı şey söylenemez. Zayıflamanın yolları, kilo vermek istediğimiz bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Bölgesel olarak forma girebilmek için sorunlu bölgeleri etkileyecek egzersizler yapıldığında bu yerlerde yağ yakılması daha fazla olacaktır. Kadınlarda kalça ve basen bölgesinde yağlanma fazla oluşurken erkeklerde ise genellikle karın bölgesindeki yağlanma sorunları ortaya çıkmaktadır.
       Sık ve az aş yeme kilo vermenin yolları arasında yapılması gereken önemli davranışlardandır. Bu durum kan şekeri düzeyimizin normal ölçülerde kalmasını sağlayacaktır. Metabolizma hızının korunması için önemli bir gereklilik dengeli beslenmedir. Yetersiz aş içme durumunda vücudumuz kendisini korumaya alarak, yağ depolamaya başlayacaktır. Nasıl zayıflamalıyım diyenleri bekleyen başka bir tehlike ise, Enerji ihtiyacımızı karşılamaktan çok uzak kolan düşük ve yetersiz kalori içeren beslenme planlamalarıdır. Protein ve karbonhidrat dengesi sağlanmadığı takdirde kilo problemleri sona ermeyecektir. Her besin grubundan ihtiyacımız kadarını alarak bünyemizin sağlıklı olmasını sağlayabiliriz. Aç kalmadan, tatlı krizleri yaşamadan zayıflamanın tek yolu kendi kişisel beslenme planlarınızdır. Başkaları için hazırlanan özellikle halkımızın beslenme planlarına uygun olmayan diyet listelerinden uzak durulmalıdır. Diyete yaparken sürekli açlık hali oluştuğunda diyet ve beslenme uzmanlarına müracat ederek, gereken düzenlemelerin yapılmasını sağlamak gerekmektedir.
İlaç kullanmadan doğal şekilde nasıl zayıflarım diyenlere yönelik olarak yapılan öneriler,
Porsiyon miktarını iyi ayarlamak fazla yeme ihtimalini ortadan kaldıracaktır.
Yağlara karşı uzak durmak gerekir. Zeytinyağı da olsa kilo almaya neden olacağından fazla kullanılmamalıdır.
Atıştırmalıklar ana öğüne kadar açlığı bastırmak amacıyla yapılmalı yüksek kalorili yiyecekler tercih edilmemelidir.
Su içme alışkanlığı kazanarak yaşam tarzı haline getirmek gerekir.
Lifli gıdalara sofranızda fazla yer açmalısınız.
Gün içinde çok daha fazla hareket etmeye çalışın bununla ilgili olarak işlerinizi avantaja çevirebilirsiniz.
Sebze tüketiminin arttırılmasını sağlamak için mevsime uygun olarak tercihler yapılmalıdır.
Hazır gıdaların yaşamımıza mümkün olduğu kadar az girmesi sağlanmalıdır.
Günlük egzersizleri ihmal etmeden her gün yapamaya çalışın
Ailenizden yardım alarak süreci kolay hale getirebilirsiniz.
Son olarak motivasyonu düşürmeyin nasıl zayıflayacağım diyerek ümitsizliğe düşmemeye çalışın.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Nasıl zayıflayabilirim, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Jennifer lopez diyeti başlıklı makalemizde jennifer lopez diyet, Jennifer lopez diyeti ve jennifer lopez diyeti diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

Yorumlar

 1. ibrahim diyor ki:

  Bu bilgiler için teşekkür ediyorum uzun zamandır deniyorum ve çok faydasını gördüm

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yaz