Kondisyon bisikleti ile zayıflama
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 07 Nisan 2016

Kondisyon bisikleti ile zayıflama
-

Kondisyon bisikleti ile zayıflama

Kondisyon bisikleti ile zayıflama

Kondisyon bisikleti ile zayıflama


Egzersiz aletlerinden en sevdiğim kondisyon bisikletleridir. Ucuzdur, kullanımı için elektrik gerekmez dolayısı ile masrafsızdır, televizyon keyfi yaparken dahi kullanabilirsiniz sizi sıkmaz, eğlencelidir ve en önemlisi düzenli kullandığınız taktirde çabuk sonuç elde edersiniz. Kondisyon bisikletleri, aynı vakitda zayıflama bisikleti olarak adlandırılır. Kondisyon bisikleti doğru ve etkin kullanıldığında zayıflatır fakat böyle bir sonuç için dikkat edilmesi gerekenler vardır.
Kondisyon bisikleti iyi bir kardiyo egzersizi aletidir. Kondisyon bisikletlerini 4-5 ay boyunca kullanan kişilerin hem kondisyonu artacak, hem de etkin bir zayıflama ve kilo verebilecektir. Haftalık en az 3 kez kondisyon bisikleti ile egzersiz yapmak sizlere kilo vermek için iyi bir yöntem olarak kilo verme imkanı tanır.
Kondisyon bisikletinin kullanımı da önemlidir. Zayıflama amacıyla kullanacağınız kondisyon bisikleti, her seferinde en az 45 dakika ile 1 saat arası kullanımı gerektirir. Bu süreden daha az kullanılır ise sağlık açısından faydaları olmakla birlikte yağ yakımı gerçekleşmeyeceği için zayıflama sağlamaz. Vücudun yağ yakma moduna geçmesi için en az 35-40 dakika kondisyon bisikleti ile orta tempoda kullanım gereklidir. 40. dakikadan itibaren vücut, kanda glikojen olarak sakladığı hazır stokları kalori olarak harcadığı için yağ yakımına başlayacaktır. Kondisyon bisikletini sabahları kullanmak ta metabolizma hızını artıracağı ve bu hızı tüm güne yayacağı için oturduğunuz yerde bile fazla kalori harcamanıza yardımcı olur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Bir önceki yazımız olan 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi başlıklı makalemizde 1 haftada 5 kilo verdiren diyet, 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi ve 10 günde 5 kilo verdiren diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz