İştah kesen bitkiler
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 06 Nisan 2016

İştah kesen bitkiler
-

İştah kesen bitkiler

İştah kesen bitkiler
Sağlıklı kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyor. Siz de beslenme programınıza bu bitkileri ekleyerek, sağlıklı zayıflama yolunda adım atabilirsiniz.
Bunlar; maydanoz, adaçayı, fesleğen, kekik gibi kolay bulabileceğiniz bitkiler.
Maydanoz: Metabolizmayı hızlandırarak, bağ dokuları güçlendiriyor. Maydanoz aş ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.
Adaçayı: Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve aşlerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
Fesleğen: Vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
Kekik: Sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikâyet edenlere zindelik veriyor.
Biberiye: Sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et aşlerinde kullanılabilir.
Tere: Yağ yakımını hızlandırır. İnce yaprakları pişince acılaştığı için, çiğ aş gerekir. Ayrıca, içinde birçok vitamin barındırır.
Sinameki: Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek, müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda, bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından, idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.
Balık otu: Bünyenin kimyasını hızlandırarak, zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.
Civanperçemi: Tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır aşlerin tadını hafifletir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
İştah kesen bitkiler, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Zayıflatan bitkiler - Bitkilerle zayıflama başlıklı makalemizde ahmet maranki bitkisel zayıflama, bitkilerle zayıflama ahmet maranki ve bitkilerle zayıflama çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz