İbrahım saraçoğlu maydanozla zayıflama kürü
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 06 Nisan 2016

İbrahım saraçoğlu maydanozla zayıflama kürü
-

İbrahım saraçoğlu maydanozla zayıflama kürü

İbrahım saraçoğlu maydanozla zayıflama kürü
Bitkisel zayıflama kürlerinin bazıları diğerlerine nazaran daha yaygın bir biçimde kullanılıyor. Bunun en önemli sebepleri ise öncelikle zayıflama kürünün hemen herkeste işe yaraması yani bünyeden bünyeye faydaları ve etkilerinin fark etmemesi, diğer bir neden ise yaygın kullanılan bitkisel zayıflama yöntemleri için gerekli malzemelerin ucuz, kolay bulunabilir ve 4 mevsim elde edilebilir olmasıdır.
Maydanoz kürü, bu yukarıda saydığımız bitkisel incelme ve ödem söktürme manasında en etkili ve en iyi bilinen birkaç zayıflama küründen bir tanesi belki de en yaygın kullanılandır.  Ülkemizde her salatada, aşte kullanılan maydanoz, doğru istifade edildiği takdirde fazla kilo sorunu olanların imdadına da yetişiyor.
Ahmet Maranki, Ender Saraç ve Suna Dumankaya gibi bitkisel şifa uzmanlarının tv programlarında her fırsatta maydonoz kürü ile zayıflama hakkında bilgiler verdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak maydonozla yağ yakma ve zayıflama kürü, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından ilk olarak dile getirilmiş ve fazla kilo problemi olanlara metabolizmayı hızlandırmak ve yağ yakmak için önerilmiştir. Maydonoz limon kürü olarak ta bilinen bu doğal zayıflama yöntemi nasıl yapılır, faydaları zararları nelerdir, kimler yapabilir veya yapamaz gibi merak konusu olan sorulara bu yazımızda kısa ama doyurucu yanıtlar vereceğiz,
Maydanoz Suyu Zayıflatırmı
Maydanoz aslında bir ok bitkinin zayıflatıcı özelliğini içerecek biçimde bünyesinde barındırmaktadır. Maydonoz hem ödem söktüren hem de yağ yakan bir bitkisel kimyasal karışıma sahiptir. Bu nedenle hem vücuttaki fazla ödemi atmak, hem de metabolizma hızlandırarak yağ yakmak için maydanoz limon kürü denenmelidir.
 

Maydanoz limon kürünün faydaları sadece kilo vermek için değil, sivilceleri tedavi etmek, karaciğeri detoksifiye etmek, idrar yolu enfeksiyonu için doğal çözüm amacıyla kullanılmak gibi değişik rahatsızlıkları tedavi amacıyla da kullanılabilmektedir. maydanoz iltihap söktürürmü diye merak edenler için maydonoz suyu iyi bir iltihap söktürücü ve ciğer temizleyici olarak ta kullanılabilmektedir. Sigaranın akciğerlerde biriktirdiği kanserojen maddelerin akciğerlerden temizlenerek vücut dışına atılması için maydanoz suyu tiryakilerce düzenli olarak tüketilmelidir.
Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları
Maydanoz suyunda yer alan gibi bir takım bitkisel enzimler, sivilcelere, cilt kırışmalarına ve cilt lekelerine neden olan toksinlerin vücut dışına atılmasına yardımcı olur ve cildin kollajen dokusunun üretimini hızlandırarak cilde gençlik, gerginlik ve parlaklık kazandırır. Ayrıca ciltte görülen aşırı pigmentasyon neticesinde görülen koltuk altı ve genital bölge kararmaları için de maydanoz suyu kullanılarak ten rengini açıcı etkisinden faydalanılabilir.
Maydanoz hamilelikte zararlımı
Bazı okurlarımızdan maydonoz hamilelikte kullanılır mı gibi sorular gelmektedir. Maydanozun yan etkileri ve zararları arasında düşüğe neden olması yani çocuk düşürücü etkisi aklımızda tutulmalıdır. Özellikle ilerlemiş hamileliklerde maydanoz suyu düşüğe neden olabilmektedir. O nedenle hamilelik ihtimali olan hanımların maydanoz suyu içmeleri tavsiye edilmez
Maydanoz anne sütünü arttırırmı azaltırmı?
Maydonoz anne sütünü artıran yiyecekler ve besinler arasındadır. O nedenle anne sütünün az geldiği hanımlar anne sütünü artırmak için maydanoz suyu içmeliler.

Maydonoz suyu nasıl hazırlanır
Manavdan alınan 1 iri deste ( 20 sap) maydanoz kökleri temizlendikten sonra maydanoz sapı ile birlikte havanda iyice ezilir ve üzerinde 20 kadar bol sulu limon sıkılarak bir mikserde karıştırılır. Karıştırılan limon ve maydanoz karışımı daha sonra sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tüketilir ve muhakkak surette üzerine bir bardak su içilir.
On beş gün ara vermeden her sabah bu kürü uygulayın.
Sonra bir hafta ara verin. Bir hafta aradan sonra tekrar on beş gün aynı şekilde kürü uygulayın. Dört-beş ay sonra duruma göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz
 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Bir önceki yazımız olan Enginar sapı ve suyu kilo verdirir mi başlıklı makalemizde Enginar sapı ve suyu zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz