Hangi çikolata kaç kalori?
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 07 Nisan 2016

Hangi çikolata kaç kalori?
-

Hangi çikolata kaç kalori?

Hangi çikolata kaç kalori?

En sevdiğimiz çikolataların kalori dşayetleri hakkında bilginiz var mı? Sizler için en fazla tüketilen çikolataların besin dşayetlerini inceledik…
Algida Magnum Essence Bitter
Dondurmasından tanıdığımız Magnum tadı, şimdi çikolata çeşitleriyle karşımızda. Bitter çikolatanın (yüzde 60) içinde dolgu olarak bitter krema (yüzde 40) bulunuyor. Bitter çikolata kısmında kullanılan kakao kuru maddesi oranı ise yüzde 35.
100 gr.’da;
564.5 kcal. enerji,
36.4 gr. yağ,
8.6 gr. protein

Damak Bendane Antep Fıstıklı Sütlü Çikolata
Türk fıstıklarıyla üretilen 78 yaşındaki Damak çikolatayı hepimiz yakından tanıyoruz. Yeni Damak ‘Bendane’ ise Eylül ayında toprağa ilk düşen ve tüm hasatın en lezzetlisi olan yeşil bendane fıstık taneleriyle yapılıyor. Sınırlı sayıda üretiliyor. İçeriğindeki kakao kuru madde oranı ise yüzde 29.
100 gr.’da;
571 kcal. enerji,
36.9 gr. yağ,
36.9 gr. protein
Eti Sticks Nane Şekerli Sütlü Çikolata
Kaptırıp tüm paketi yememeniz için minik çubuklar halinde (8 adet) üretilen çikolatada nane şekeri kullanılmış. Yerken nane şekerlerini çıtır çıtır ağzınızda hissediyorsunuz. Her bir çubuk 57 kalori dşayetinde. Bir çubuktaki şeker oranı 1 gramın altında. Kakao kuru madde oranı ise en az yüzde 32.
100 gr.’da;
514 kcal. enerji,
25.02 gr. yağ,
25.02 gr. protein
Lindt Excellence Dark
Seçtiğimiz çikolatalar arasında kakao oranı en yüksek olan çikolata (Kakao kuru maddesi yüzde 85). Bu da onu magnezyum, demir ve antioksidanlar açısından son derece zengin kılıyor. Ancak tadı alışıldık çikolatalara göre oldukça acı. Fazla tatlı sevmeyen, yoğun kakao tadından hoşlananlar için mükemmel bir seçenek olabilir.
100 gr.’da;
525 kcal. enerji,
46 gr. yağ,
11 gr. protein
Lovells Portakal Krokanlı Bitter Çikolata
Ülker’in İngiliz çikolata markası Lovells’ten isim hakkını almasıyla Lovells çikolata çeşitleri market raflarında boy göstermeye başladı. Portakal krokanı ve portakal kullanılarak üretilen bu çeşidinde kakao kuru madde oranı en az yüzde 58. Portakalın kakaoyla uyumu nefis. Portakal kokusu da çikolatanın lezzetini artırıyor.
100 gr.’da;
591 kcal. enerji,
38.3 gr. yağ,
9.6 gr. protein
Ülker Golden Bitter Çikolata
En yüksek kakao oranına sahip çikolatalardan biri de Ülker Golden Bitter. Yüzde 70 oranında kakao kuru maddesi içeriyor. Bu da antioksidanlar, demir, magnezyum açısından zengin olmasını sağlıyor. Ancak doymuş yağ ve kalori açısından da yüksek. Yoğun kakao oranına sahip olmasına karşın, ağızda eriyen ve çok fazla acı olmayan bir tada sahip.
100 gr.’da;
601 kcal. enerji,
403 gr. yağ,
10.1 gr. protein
Chocolat Stella Baobab Meyveli Organik Çikolata
Bu çikolatayı özel kılan nefis tadının yanı sıra, bir de organik olarak üretilmiş olması. Yani üretilirken doğaya zarar vermiyor ve üretim süreçlerinde insan sağlığını tehdit edebilecek zararlı kimyasallar kullanılmıyor. Chocolat Stella tarafından İsviçre’de üretilen çikolata yüzde 60 oranında kakao içeriyor, içeriğinde bulunan baobab meyvesi ise Afrika’da ağaçlarda doğal olarak yetişiyor. Yüksek besleyici dşayetinin yanı sıra düşük kalorisi ve hoş aromasıyla yıldızı parlıyor. Stella çikolatalar organik ürünler satan dükkanlarda ve Bilstore’da satılıyor.
100 gr.’da;
523 kcal. enerji,
38 gr. yağ,
Şölen Choca Mia Antep Fıstıklı Bitter + Sütlü Çikolata
Paketin yarısı sütlü, yarısı bitter çikolatadan oluşuyor. Her iki bölüm de yüzde 20 oranında Antep fıstıklarıyla harmanlanmış. Bitter kısım yüzde 55, sütlü kısım ise yüzde 35 kakao kuru maddesi içeriyor. Antep fıstığı, çikolatalara başka birçok besin öğesinin yanı sıra ekstra fosfor, demir, manganez ve B6 vitamini katıyor.
100 gr.’da;
555.3 kcal. enerji,
39.8 gr. yağ,
11.1 gr. protein
Ferrero Rocher Bütün Fındıklı Sütlü Çikolata
Ortasında bütün fındığın çevresinde fındıklı sütlü çikolata dolgusu, onun üzerinde gofret ve en dışta da fındık parçacıkları… Altın yaldızlı kâğıtla kaplanmış bu topçukları sevmeyen çok az kişi vardır herhalde. Fındık, çikolatayı E vitamini, manganez, B6 vitamini ve folik asit yönünden zenginleştiriyor. Ancak dikkat, bir adedi 60 kalori, 5.3 gram şeker içeriyor. 100 kalorinin altında bir atıştırma için sadece 1.5 adet yemenize izin var!
100 gr.’da;
587 kcal. enerji,
42.2 gr. yağ,
8.5 gr. protein
Milka Üzümlü Fındıklı Sütlü Çikolata
Sütlü çikolatadaki kakao kuru maddesi yüzde 30 oranında. Yüzde 12 oranında üzüm, yüzde 5 oranında da fındık parçacıkları kullanılmış. Fındık E vitamini, B6 vitamini, manganez, demir ve folik asit yönünden çok zengin. Bu da çikolatanın besin dşayetini artırıyor. Milka tablet çikolatalar, açılır kapanır paketiyle daha kolay bir kullanım sunuyor.
100 gr.’da;
505 kcal. enerji,
27.5 gr. yağ,
6.6 gr. protein
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Hangi çikolata kaç kalori?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Su tüketimimizi artırmanın yöntemleri başlıklı makalemizde Su tüketimimizi artırmanın yolları ve su tüketimini arttırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz