Evlilik sonrası neden kilo alınır
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 05 Nisan 2016

Evlilik sonrası neden kilo alınır
-

Evlilik sonrası neden kilo alınır

Evlilik sonrası neden kilo alınır
Pek çok kadın evliliği takip eden ilk bir yıl içinde ciddi bir şekilde kilo alıyor. Cosmopolitan dergisi bu durumu tetikleyen tuzakları ve korunma yöntemlerini derledi.
Acı ama gerçek; beslenme uzmanları, kadınların evliliklerinin ilk beş yılında hızla şişmanlamalarının son derece sık rastladıkları bir durum olduğunu ve genellikle ilk yıl ortalama 8-10 kilo alındığını söylüyorlar. Ancak meselenin eski pantolonlara pantolona sığamamaktan çok daha önemli tarafları var elbette; yeni kocalar, düğün gecesindeki o incecik gelinin birden bire iki beden büyümesini tek bir şekilde açıklıyorlar; o da, kadının ilişkilerine artık gereken önemi vermemesi. Ayrıca uzmanlara göre, böylesine çabuk bir şekilde kilo almak, yatak odasında da bazı sorunlara zemin hazırlayabiliyor. Eğer ince bedeninizi korumak ve eşinizle iyi giden ilişkinizi devam ettirmek istiyorsanız, evlilik sonrası kilo alma sebepleri ve korunma yöntemlerini aşağıda bulabilirsiniz:
Önce Açlık Kampları
Çoğu vakit evlilikle birlikte çabuk kilo almanın temeli, nişanlılık döneminde yapılan dönemlik ölümcül gelinlik diyetlerine dayanıyor. Pek çok kadın, bu dönemde ideal kilosunun altına iniyor. Bu tempoyu sonsuza dek koruyamayıp kilo alıyorsunuz. Beslenme uzmanlarına göre, hayatımızın hiçbir döneminde kısa sürede aşırı kilo verdiren şok rejimlere başvurmamak gerekiyor. Sağlıklı olan, kilo verme işini uzun bir vadeye yaymak, acele etmemek ve sonra da bunu titizlikle korumak.
Eşe Ayak Uydurmak
Beslenme uzmanları, kadınların evlilikle beraber eşleriyle aynı sıklıkla ve aynı miktarlarla aş yemeye başladıklarını hatırlatıyorlar. Yenen yiyeceklerin bir özelliği de bekarlık dönemine göre daha yüksek kalorili ve daha sağlıksız olması. Uzmanlar, bu durumu tersine çevirmenin en iyi yolunun yemeğinizin porsiyonların ölçüsüne dikkat etmek ve mümkünse çok kalorili yiyecekleri sadece ona göre pişirmek olduğunu söylüyorlar.
Evde Sıkışıp Kalmak
Flört döneminde, bol bol görüşmek adına daha çok çıktığınızı, tatile gittiğinizi ve sosyal aktiviteye katıldığınızı, evlendikten sonraysa hayatınızın yatak ve koltuklar arasına sıkıştığını kabul ediyorsunuzdur. Elbette, evliliğin ilk yıllarında, bütün bir pazar gününü, neredeyse akşam üzerine kadar, çarşaflar arasında geçirmenin her şeyden daha zevkli olduğunu uzmanlar da kabul ediyor. Ancak, formunuzu korumak için yine birlikte yapabileceğiniz ve sizi harekete geçirecek bazı aktiviteler bulmalısınız

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Evlilik sonrası neden kilo alınır, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Terlemek kilo verdirir mi başlıklı makalemizde egzersiz yaparken terlemek zayıflatırmı, fazla terlemek ve sauna eşofman zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz