Ebru şallı pilates göbek hareketleri
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 05 Nisan 2016

Ebru şallı pilates göbek hareketleri
-

Ebru şallı pilates göbek hareketleri

Ebru şallı pilates göbek hareketleri
Ebru şallı pilates göbek hareketleri
Göbek eritmenin ve yan karın bölgesinde simit adını verdiğimiz yağ sarkmalarından kurtulmanın en kesin ve kalıcı yolu hiç şüphesiz egzersiz yapmaktır. Egzersiz hareketleri yapılmadan uygulanacak diyet programları belki belirli bir süreliğine sizlerin kilo vermesine katkı sağlar ve hatta göbeğinizi geçici bir süreyle inceltmeyi de sağlar. Ama birkaç ay sonra diyetten önceki eski halinize tekrar döneceğiniz de neredeyse kesindir. Peki Ebru Şallı tarafından ülkemizde adeta meşhur edilen pilates hareketlerinin göbek zayıflatmak için ne gibi bir faydası bulunmaktadır?
Yanıtı aslında oldukça basit. Göbek ve karın bölgesinde kalıcı incelme sağlayabilmek için öncelikle göbek kaslarını çalıştırmak gerekir. Unutmayın ki vücudun kaslarının yoğun bir biçimde çalıştığı hiç bir vücut bölgesi yoktur ki kalıcı olarak o bölgede yağlar yakılmasın. Bu yağ yakımının da 2 nedeni var. Bunlardan birincisi kasların enerji sağlamak için kanın taşıdığı besin maddeleri yetersiz geldiği takdirde ilk olarak kullandığı yedek rezervler, kas çevresinde kümelenmiş olan bölgesel yağ kitleleri olacaktır. İkincisi ise kasların aşırı biçimde çalışması o bölgede oksijen oranını ciddi anlamda artırmaktadır. Pilates ile zayıflama hareketleri hem akciğerlerin oksijen taşıma kapasitesini genel manada geliştirerek metabolizmayı hızlandırmak için doğal bir fırsat sunmakta hem de kasların çalıştığı göbek, yan karın ve bel bölgesine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak göbek eritmek için uygun ortam oluşturmaktadır. Oksijenin yağ yakıcı etkisi günümüzde oksijen terapi, ozon tedavisi, kavitasyon gibi bir çok bölgesel zayıflama yönteminin de teknolojisinin temelinde yer almaktadır. Bu bakımdan güzellik merkezlerine binlerce tl ödeyerek yaptıracağınız oksijen ile zayıflama tedavisini kendi başınıza evde pilates egzersizleri yaparak pekala başarabilirsiniz.Ebru Salli Pilates 2008

Ebru Şallı İle Pilates 2013


 
 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +9 (from 9 votes)
Ebru şallı pilates göbek hareketleri, 6.5 out of 10 based on 11 ratings

Bir önceki yazımız olan 2013 Kış diyeti başlıklı makalemizde 2013 diyeti, 2013 Kış Diyeti ve Kış Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz