Doğal yolla zayıflama yöntemleri
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 17 Nisan 2016

Doğal yolla zayıflama yöntemleri
-

Doğal yolla zayıflama yöntemleri

SEMİZOTU: Kanı temizler, idrar söktürür, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirir, böbrekteki kum ve taşı döker. Tüm bunların yanı sıra şeker hastalarının susuzluğunu azaltır, kilo vermeye yardımcı olur.
HAVUÇ: Kilo alıp vermemizde temel olan kan şekeri balansımızın savunması, aldığımız besinlerin glisemik endekslerine bağlıdır. Havuç, yüksek glisemik endeks içeren bir besin olmakla beraber belli aralıklarla ve doğru şekilde tüketildiğinde sıhhatli beslenmede yerini alabilir. En doğrusu çiğ veyahut haşlayarak tüketmektir. Gözler için çok yararlı olan havuç, mide ve bağırsak kanamalarında da tesirlidir. Ayrı olarak damar sertliğini engeller, akciğer kanseri rizikonunu düşürür.
BROKOLİ: Brokolinin içerdiği beta karoten, yemek borusu, mide, bağırsak kanserlerinin rizikonunu azaltıcı tesire sahiptir. Brokoli ayrı olarak, B1 ve C vitaminleri, kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerir.
PATLICAN: Kalp çarpıntısını giderir. Patlıcanın ayrı olarak pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirici, idrar söktürücü tesirleri bulunmaktadır.
ENGİNAR: Karaciğer ve kalbin en iyi arkadaşı olan enginar, kanı temizler ve yorgunluğu giderir. Ayrı olarak kalp kaslarını kuvvetlendirir, kolesterolü düşürür, mide ve bağırsakları dezenfekte ederek ishali durdurmaya yardımcı olur.
BEZELYE: Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren taze bezelyenin, kan kanserine karşı savunucu tesiri bulunmaktadır. Tıpkı havuç gibi glisemik endeksi yüksek bir besindir.
FASULYE: Taze fasulye, pankreas bezesini, böbrekleri, karaciğeri ve kalbi kuvvetlendirdiği gibi, albümin ve şeker hastalığına karşı tesirlidir.
ISPANAK: Demir istikametinden zengin ıspanak, diğer yapraklı sebzelere kıyasla daha çok protein içerir. Ispanak suyu, soğuk algınlıklarına karşı direnç sağlar, hemoroid rahatsızlığına iyi gelir, kalp adelelerini güçlendirir. Ispanak ayrı olarak, kemikleri ve dişleri sağlamlaştırır.
TÜRLÜ YEMEĞİ
Bu hafta meyve ve sebzeler dünyasındaki yolculuğumuza bunların birleşiminden oluşan hem besleyici hem de lezzetli bir yemekle nokta koyalım istedik.
Malzemeler
1 adet kabak, 1 adet patlıcan, biber, bamya, fasulye, sarmısak, soğan, tuz ve baharatlar…
Yapılışı
1 yemek kaşığı sıvı yağda 1 adet soğanı ve sarmısakları kavurduktan sonra domates (salça yerine) ve biberi ilave edin. Daha sonra sebzelerinizi de tencereye atıp üzerine bir miktar su ve tuz (isterseniz baharat) ilave edin.
Sağlam bellek için ıspanak
Sebze ve meyvelerde bulunan antioksidan maddeler sinir hücrelerinin yaralanmasını önler. Araştırmalara göre perhizlerinde bilhassa ıspanak ve böğürtlen bulunan kişilerde yaşıtlarına göre daha az hafıza kaybı görülmektedir.
Lahana midenin arkadaşı çıktı
B, C, E vitaminleri ve potasyum içeren lahananın, şeker ve romatizma hastalıklarına karşı yararlı olduğu biliniyordu. Yapılan son araştırmalarda lahanada bulunan U vitamininin de mide ve bağırsakların iç yüzeyini savunduğu ve yaraların iyileşmesini sağladığı ortaya çıktı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Doğal yolla zayıflama yöntemleri , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı kilo vermenin kolay yolları başlıklı makalemizde sağlıklı kilo verme diyet listesi, sağlıklı kilo vermenin bitkisel yolu ve sağlıklı kilo vermenin kolay yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz