Basenleri eritme hareketleri
Zayıflama Reçetesi'ne hoşgeldiniz, 06 Nisan 2016

Basenleri eritme hareketleri
-

Basenleri eritme hareketleri

Basenleri eritme hareketleri

Basenleri eritme hareketleri


Basenleri eritme hareketleri
Bayanlar, bikinilerinizi giymeye hazır hissediyormusunuz kendinizi. Basenleri sıkılaştırdık mı? Vaktiniz Yok ki? dediğinizi duyar gibiyim. Kesinlikle haklısınız, sorumluluklarınız çok fazla. Hep meşgulsünüz. Spora ayıracak vakit kalmıyor. Ama bir taraftan da bikini mevsimine formda girmek istiyorsunuz. Öyleyse Size sunacağımız 3 pratik basen egzersizini uygulamalısınız. Bu üç yer hareketi, baseninizin daha dik bir görünüm vermenizi sağlayacak.
Tekme hareketi
Ellerinizin ve dizlerinizi üzerinde durun. Elleriniz omuz hizasında açın olsun, dizleriniz de kalça hizasında. Dizlerinizi 90 derece bükün. Sağ bacağınızı yere paralel gelecek şekilde kaldırın, sağ tarafa doğru tekme hareketi yapın. Tekme atarken bacağınızın yere düşmesine ya da seviyesinin alçalmasına izin vermeyin. Daha sonra diğer bacağınızla tekme hareketini uygulayın. Her iki yön için 20’şer tekrardan üç seti tamamlayın.
Dört ayak hareketi

Dirsek ve dizlerinizin üzerinde durun. Dizleriniz kalça hizasında, dirsekleriniz de omuz hizasında olsun. Bir bacağınızı 90 derecelik açıyla geriye doğru kaldırın ve parmak uçlarınız tavana baksın. Bacağınızı küçük hareketlerle çabukca geriye doğru itin, indirin. Hareketi 15-20 kez tekrarlayın. Enerjiniz varsa, bir kez daha 15-20 tekrar yaparak kendinizi daha da zorlayabilirsiniz.
Süpermen hareketi

Ekstra efor gerektiren bu hareket poponuzu dikleştirmede çok etkili olduğundan biraz daha zorlanmaya dşayet.
Karın üstü uzanın ve egzersizi ayaklarınızın arasında bir topla yapın. Kollarınızı ileri uzatın. Nefes alırken topu sıkın ve dizlerinizi, kollarınızı ve göğsünüzü yerden kaldırın. 10’a kadar sayın ve sonra yavaşça gövdenizi yere bırakın. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Basenleri eritme hareketleri, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan 5 kilo verdiren diyet listesi başlıklı makalemizde 1 ayda 5 kilo verdiren diyet, 1 ayda 5 kilo verdiren diyet ender saraç ve 1 ayda 5 kilo verdiren diyet listeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz